The Yellow Table 2020

Hidromek opět v elitním klubu největších světových výrobců

Globální mediální koncern KHL Group zveřenil v těchto dnech seznam největších výrobců stavební techniky na světě – tzv. Yellow Table. V každoročním prestižním žebříčku 50 nejvýznamějších světových firem v oboru podruhé za sebou uspěl turecký výrobce strojů Hidromek.

Zároveň platí, že Hidromek je prvním a dosud jediným tureckým výrobcem, kterému se povedlo v Yellow Table uspět. Generální ředitel Hidromek, Ahmet Bozkurt, připisuje úspěchy v žebříčku intenzivnímu vývoji nových technologií, stejně jako bravurní práci designérského oddělení a prodejního týmu. Značka Hidromek je dnes zastoupena ve více než stovce zemí na šesti kontinentech. V České republice zastupuje značku Hidromek firma KOBEX Bohemia.

V žebříčku Yellow Table, který zohledňuje celkové tržby jednotlivých výrobců za rok 2019, dále uspěly značky jako Caterpillar, Doosan, Liebherr, Hitachi, Volvo nebo Sany. Poprvé v historii žebříčku vygenerovala 50 největších výrobců tržby přesahující 200 mld. amerických dolarů (202,7 mld $). Oproti roku 2018 jde téměř o 10% nárůst.

SDílejte